Dlaczego opłaca się regenerować akumulatory w elektronarzędziach?

dlaczego-oplaca-sie-regenerowac-akumulatory-w-elektronarzedziach-bto-regeneracja-akumulatorow

Ekologia i oszczędności sprawiają, że coraz więcej osób skłania się ku regeneracji ogniw w narzędziach, jako dobrej alternatywy dla zakupu nowych. W artykule rozważamy, dlaczego opłaca się regenerować akumulatory w elektronarzędziach. Zostań z nami i dowiedz się więcej!

Czy warto regenerować ogniwa w elektronarzędziach?

Wielu użytkowników narzędzi elektrycznych – wiertarek, wkrętarek czy szlifierek mimośrodowych – zastanawia się, czy warto regenerować ogniwa w elektronarzędziach. Bez wątpienia regeneracja akumulatora jest dobrym rozwiązaniem z kilku powodów.

  • Ekonomia – przywrócenie pierwotnej wydajności pakietu akumulatorów jest zazwyczaj tańsze, niż zakup nowych ogniw do elektronarzędzi.
  • Ekologia – decydując się na regenerowane akumulatory do narzędzi elektrycznych, przyczyniamy się do redukcji ilości produkowanych elektrośmieci.
  • Dostępność – nierzadko zakup nowego pakietu ogniw może być utrudniony ze względu na niedobory komponentów. Regeneracja niweluje ten problem.

Warto wspomnieć, że regeneracja akumulatorów w elektronarzędziach jest możliwa zarówno dla ogniw Li-Ion (litowo-jonowych), jak i Ni-MH (niklowo-wodorkowych) czy Ni-Cd (niklowo-kadmowych). Proces jest szybki i bezpieczny.

Na czym polega regeneracja akumulatora w wiertarce czy wkrętarce?

Wiesz już, że warto regenerować baterie w elektronarzędziach. Przejdźmy zatem do odpowiedzi na kolejne pytanie – na czym polega regeneracja akumulatora w wiertarce czy wkrętarce?

  1. Demontaż – przy użyciu dedykowanych narzędzi i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wyjmowane są zużyte ogniwa z obudowy pakietu.
  2. Zgrzewanie – nowy pakiet akumulatorów jest zgrzewany zgodnie z parametrami pierwotnie wykorzystywanego, oryginalnego zestawu.
  3. Zabezpieczenia – elektroniczne układy zabezpieczające i sterujące (PCM i/albo PCB) są instalowane w nowym pakiecie ogniw dla elektronarzędzia.
  4. Montaż – zgrzany i zmontowany wcześniej pakiet jest instalowany do oryginalnej obudowy narzędzia akumulatorowego.
  5. Testy – przed oddaniem elektronarzędzia do ponownej eksploatacji sprawdzane są parametry pracy pakietu i wykonywany jest testowy rozruch.

Należy pamiętać, że zadanie regeneracji pakietu ogniw powinno być powierzone doświadczonej firmie. Nie wolno tego procesu przeprowadzać w domu, bez specjalistycznej wiedzy i aparatury.

Czy użytkowanie akumulatora po regeneracji jest bezpieczne?

Możesz zastanawiać się, czy użytkowanie akumulatora po regeneracji jest bezpieczne. Możesz bez obaw pracować z użyciem narzędzia akumulatorowego, o ile proces regeneracji został powierzony zaufanej firmie. Ładowanie i eksploatacja pakietu ogniw w nieprawidłowy sposób może przyczynić się do przegrzania, a nawet pożaru akumulatora. Właśnie z tego powodu zalecamy regenerowanie ich wyłącznie przez doświadczonych specjalistów. Gdzie możesz ich znaleźć?

Profesjonalna regeneracja akumulatorów w elektronarzędziach

Jeżeli chcesz zregenerować pakiet ogniw i szukasz usług profesjonalnej regeneracji akumulatorów w elektronarzędziach, to skorzystaj z oferty regeneracji pakietów do elektronarzędzi BTO. Wystarczy, że wyślesz zużyty pakiet na adres BTO Sp. z o.o. przy ul. Fabrycznej 25 w Łodzi, załączając informacje na temat zwrotu zregenerowanej baterii oraz dane kontaktowe. Proces regeneracji trwa zwykle od 2 do 7 dni. Kliknij powyższy link i sprawdź ofertę!

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl