Odkryj możliwości powerbanków i miej zawsze dużo energii!

Powerbank – odkryj jego możliwości!

Wraz ze wzrostem popularności smartfonów czy tabletów, coraz więcej osób decyduje się na zakup powerbanku. Podręczny bank energii stanowi praktyczne, przenośne źródło zasilania, pomagające doładować sprzęt elektroniczny w awaryjnej sytuacji. W artykule sprawdzimy, kiedy warto mieć powerbank ze sobą i jak go wybrać. Czego dowiesz się z lektury?

  • Dobry powerbank sprawi, że już nigdy Twój smartfon się nie rozładuje, a Ty nie zostaniesz bez kontaktu ze światem.
  • Powerbank warto mieć ze sobą na co dzień – podczas spaceru po mieście, weekendowej wycieczki czy podróży do innego kraju.
  • Wybierając przenośny bank energii, zwróćmy uwagę na jego pojemność, wydajność prądową, moc ładowania oraz rodzaj zastosowanych ogniw i szacowaną żywotność.

Dzięki powerbankowi nie musisz się martwić o oszczędzanie energii – możesz korzystać z wszystkich funkcji urządzeń elektronicznych wtedy, kiedy tylko potrzebujesz.

Kiedy warto mieć ze sobą power bank?

Power bank warto mieć ze sobą zawsze! Dobry bank energii mieści się w kieszeni plecaka, a nawet damskiej torebce. Powerbank pomoże w naładowaniu smartfona, czytnika ebooków, słuchawek bezprzewodowych, tableta, aparatu fotograficznego czy kamery sportowej. Przyda Ci się zawsze, gdy okoliczności nie będą pozwalały na użycie standardowej ładowarki do ładowania sprzętu.

Jak wybrać dobry powerbank?

Zastanawiasz się, jak wybrać dobry powerbank? Poniżej prezentujemy najważniejsze aspekty, na jakie należy zwrócić uwagę podczas zakupu.

Pojemność powerbanku

Zasada jest prosta – im wyższa pojemność powerbanku wyrażona w mAh (miliamperogodzinach), tym lepiej. Wraz ze wzrostem wartości możemy oczekiwać dłuższej pracy powerbanku na jednym ładowaniu, a co za tym idzie, możliwości wielokrotnego uzupełniania energii w wielu urządzeniach.

Wydajność prądowa banku energii

Kolejnym aspektem jest wydajność prądowa banku energii. Zwróć uwagę na natężenie prądu elektrycznego, podawane zazwyczaj w A (amperach), jakie dotyczy jednego lub kilku portów powerbanku. Często producenci stosują różnicowanie wydajności prądowych, np. dwa porty oferują 1 A, natomiast trzeci port pozwala na ładowanie prądem 2 A.

Moc ładowania power banku

Tu znowu – im wyższa moc, tym lepiej. Pamiętajmy jednak, że nowoczesne smartfony obsługują  specjalne standardy szybkiego ładowania. Oznacza to, iż powerbank powinien być kompatybilny z wybranym standardem. W przeciwnym wypadku czas ładowania się wydłuży.

Rodzaj zastosowanych ogniw

Najczęściej spotykamy ogniwa litowo-jonowe (Li-Ion) albo litowo-polimerowe (Li-Poly). Ogniwa Li-Ion są tańsze i cechują się niższą podatnością na samorozładowanie. Z kolei akumulatory Li-Poly są droższe, bardziej podatne na zjawisko samorozładowania, ale rekompensują te wady krótszym czasem ładowania.

Żywotność powerbanku

Producenci podają często liczbę cykli ładowania, przez jakie powerbank nie powinien utracić swojej wydajności. Zazwyczaj żywotność powerbanku jest szacowana na ok. 500 cykli lub więcej.

Gdzie kupić porządny powerbank w dobrej cenie?

Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy powerbanków w dobrej cenie, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu BTO. W bogatym asortymencie sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych powerbanków w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl