Dlaczego warto kupić akumulatorki GP ReCyko+? Odkryj zalety akumulatorów GP!

Dlaczego warto kupić akumulatorki GP ReCyko+

Akumulatorki GP ReCyko+ to seria wydajnych i ekologicznych ogniw wielokrotnego ładowania, dedykowanych do zastosowania w urządzeniach elektroniki użytkowej i profesjonalnej. W tekście przedstawimy ich najważniejsze zalety i zastosowania. Czego dowiesz się z lektury artykułu?

  • Ogniwa GP wyróżniają się doskonałą wydajnością i żywotnością na poziomie nawet 1500 cykli rozładowania-ładowania w przypadku serii Pro.
  • Baterie wielokrotnego ładowania GP została zaprojektowana z myślą o natychmiastowej gotowości do działania. Jest wstępnie naładowana i może zasilać urządzenia elektroniczne tuż po wyjęciu z pudełka.
  • Akumulatorki GP są produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu. To właśnie troska o środowisko przyświecała ich projektantom podczas wprowadzania na rynek.

Brak efektu pamięci, możliwość recyklingu oraz duża wydajność i długa żywotność akumulatorów GP ReCyko to jedne z najważniejszych zalet produktów. Przeczytaj artykuł, odkryj wszystkie zalety akumulatora GP i śledź nasz blog o akumulatorach!

Akumulatory GP ReCyko – wydajność w trosce o środowisko

Nowa generacja akumulatorów ReCyko wyróżnia się na tle rozwiązań oferowanych przez innych producentów. W przeciwieństwie do zwykłych akumulatorków wielokrotnego ładowania łączą w sobie najważniejszą zaletę baterii tradycyjnych baterii – akumulatory są wstępnie naładowane i gotowe do użycia tuż po wyjęciu z pudełka. Nie wymagają od Ciebie przeprowadzenia procesu pierwszego ładowania, a w dodatku nie tracą pojemności nieużywane.

Akumulatory GP łączą w sobie ponadto najlepsze cechy ogniw przyjaznych środowisku naturalnemu. Producent zadbał o minimalizację wpływu na środowisku oraz wykorzystanie materiałów, które można poddać recyklingowi, co potwierdza certyfikat ECV.

Dodajmy, że akumulatorki GP zachowują najlepszą wydajność, jeżeli są ładowane za pomocą ładowarek GP. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ładować je również z użyciem ładowarek XTAR oferowanych przez nasz sklep z dobrymi akumulatorami i ładowarkami.

Odkryj zalety i zastosowania akumulatorków GP ReCyko+

Omówmy teraz zalety przyjaznych środowisku akumulatorów GP. Na jakie korzyści płynące z ich wyboru warto zwrócić uwagę?

  • Wydajność – długi czas pracy zasilanego urządzenia bez potrzeby zabierania ładowarki.
  • Żywotność – ogniwa potrafią zastąpić tysiące jednorazowych baterii alkalicznych.
  • Praktyczność – akumulatorki są gotowe do działania po wyjęciu z opakowania.
  • Recykling – możliwość recyklingu zużytych ogniw zmniejsza zużycie świeżych surowców.
  • Ekologia – inżynierom przyświecało stworzenie przyjaznych dla środowiska akumulatorów.

Nie bez znaczenia jest również rewelacyjna cena oraz szerokie spektrum zastosowań w zasilaniu elektroniki użytkowej, sprzętu pomiarowego czy urządzeń specjalistycznych.

Wydajność

Niklowo-wodorkowe akumulatorki GP zachowują doskonałą wydajność od 300 do nawet 1500 cykli ładowania (dotyczy serii Pro). Warto wspomnieć, że producent informuje, że według testów ogniwa oferują nawet 19% krótszy czas gotowości do pracy dla lamp błyskowych w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Żywotność

Dzięki niewiarygodnie niskiemu współczynnikowi samoistnego rozładowania po dłuższym czasie nieużywania, seria akumulatorów NiMH marki GP deklasuje konkurencję w zakresie żywotności ogniw. Akumulatorki zachowują od 50% do 80% zgromadzonej energii nawet po roku nieużywania. Jednocześnie producent szacuje zachowanie ich doskonałych parametrów nawet przez 6 lat!

Praktyczność

Możliwość ładowania akumulatorów niezależnie od poziomu naładowania, dzięki wyeliminowaniu efektu pamięciowego to kolejna zaleta akumulatora GP. Dodajmy, że w akumulatorkach zastosowano innowacyjną technologię Ready2Use – dzięki niej ogniwa są wstępnie naładowane i gotowe do pracy od razu po zakupie i wyjęciu z pudełka.

Recykling

Według danych firmy GP akumulatory aż w 94% można poddać procesowi recyklingu. W połączeniu z długą żywotnością, zastosowanie akumulatorków Recyko+ nie tylko radykalnie zmniejsza liczbę produkowanych odpadów, lecz również przyczynia się do efektywniejszego wykorzystania surowców. W duchu gospodarki o obiegu zamkniętym i filozofii zero waste.

Ekologia

Pozostając przy wątku ekologicznym, warto pamiętać, że akumulatorki pozwalają zastąpić tysiące baterii przy nieporównywalnie niższym koszcie zakupu i użytkowania. Zachowują jednocześnie zalety baterii, dzięki technologii Ready2Use. Wystarczy więc dobra ładowarka GP lub XTAR, by cieszyć się niezależnością energetyczną ogniw w domu lub firmie.

Cena

Teoretycznie zwykłe baterie alkaliczne od dobrego dostawcy mogą być ok. trzykrotnie tańsze, niż pojedyncze ogniwo akumulatorowe. W praktyce bateria po zużyciu nadaje się jedynie do kosza, w przeciwieństwie do akumulatora, który będzie można naładować jeszcze kilkaset, a nierzadko nawet kilka tysięcy razy! Akumulatorki GP są zatem zdecydowanie tańszym i wydajniejszym rozwiązaniem.

Zastosowania

Szerokie spektrum dostępny rodzajów akumulatorów sprawia, że akumulatorki GP mają niemalże nieograniczone zastosowania w zasilaniu elektroniki użytkowej. Można je stosować wszędzie, gdzie znajdują wykorzystanie tradycyjne baterie. Piloty bezprzewodowe, latarki nurkowe, urządzenia pomiarowe, wagi kuchenne, latarki czołowe czy zabawki dla dzieci – ogniwa możesz użyć praktycznie wszędzie.

Akumulatorki GP ReCyko a GP ReCyko Pro – czym się różnią?

Sprawa jest prosta – obie serie cechują się dobrą wydajnością w atrakcyjnej cenie przy zachowaniu przyjaznego dla środowiska charakteru. Główna różnica polega na większej żywotności, jaką oferują akumulatory Recyko Pro. Seria Pro dedykowana dla profesjonalistów to nawet 1500 cykli ładowania jednego ogniwa bez potrzeby wymiany na nowe.

Gdzie możesz kupić wydajne akumulatory GP?

Pamiętaj, że zwykłe oraz selekcjonowane akumulatorki GP znajdziesz w naszym sklepie internetowym BTO Battery Trade Office. Oferujemy również szeroki asortyment ładowarek do akumulatorów i latarek LED. W razie dodatkowych pytań albo chęci złożenia zamówienia hurtowego zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl