Czy ładowarka GP może pracować jako powerbank?

Czy ładowarka GP może pracować jako powerbank

Rosnące tempo życia sprawia, że coraz intensywniej korzystamy z urządzeń mobilnych. Ich ładowanie bez dostępu do gniazdka 230 V może sprawić nie lada kłopot! Okazuje się, że praktycznym rozwiązaniem problemu może być pracująca jako powerbank ładowarka GP.

Umówiona wizyta u dermatologa, siódme urodziny dziecka, a w dodatku kalendarz pęka w szwach od terminów spotkań! W nowoczesnym pędzie ciężko zapanować nad wszystkim – szczególnie gdy w wielu czynnościach niezbędne są nowe technologie. Nie zawsze masz do dyspozycji wygodne miejsce do pracy. Podczas podróży pociągiem czy autobusem może Cię zaskoczyć brak gniazdka 230 V, które przecież było w reklamie przewoźnika…

Współczesne laptopy, tablety i urządzenia mobilne zazwyczaj nie pozwalają na zabranie ze sobą w podróż drugiego, zapasowego i naładowanego akumulatora. Przyczyna jest prosta – konstrukcja sprzętu nie umożliwia szybkiej wymiany baterii. Jednym ze sposobów jest zastosowanie przenośnego banku energii. Awaryjne źródło również może się wyczerpać w najmniej oczekiwanym momencie. Jak się przed tym uchronić?

Poręczny powerbank do smartfona i urządzeń mobilnych

Jednym ze sposobów godnych współczesnego MacGyvera jest poręczny powerbank do smartfona i urządzeń mobilnych, ale… Nie taki zwykły! Awaryjne źródło energii w postaci ładowarki do baterii GP z funkcją powerbanka to prawdziwy game changer wśród urządzeń do ładowania akumulatorów. Sprzęt może służyć jako konwencjonalna ładowarka do ogniw Ni-MH czy Li-Ion. Jednocześnie naładowane ogniwa mogą posłużyć do uzupełnienia energii np. w smartfonie.

Nowe ładowarki GP ReCyko, Recyko+ czy serii Pro to prawdziwie innowacyjne rozwiązania, które pomogą nam w realizacji codziennych czynności i zadań służbowych, wymagających pracy z urządzeniami mobilnymi. Akumulatorowe zasilanie telefonów komórkowych, czytników ebook, tabletów czy smartwatchy nie stanowi dla nich wyzwania. Ładowarka powerbank GP może stanowić uzupełnienie, używanego na co dzień przenośnego banku energii.

Z doświadczenia wiemy, że nie zawsze istnieje możliwość podłączenia do ładowarki typowych ogniw litowo-jonowych czy akumulatorów niklowo-wodorkowych. Producent doskonale przewidział te sytuacje! Jeżeli dysponujesz ładowarką-powerbankiem GP, ale nie masz przy sobie akumulatorków, to możesz z powodzeniem wykorzystać baterie alkaliczne do ładowania zewnętrznych urządzeń. Pamiętaj tylko, by nie próbować ładować samych baterii!

Wydajna ładowarka do baterii GP i powerbank w jednym

Oferowana przez GP wydajna ładowarka powerbank do baterii zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z hybrydowego systemu zasilania. Może ona pełnić zarówno funkcję tradycyjnej ładowarki do akumulatorów, jak i powerbanku. W zależności od wybranego modelu pomaga uzupełnić energię w ogniwach oraz pakietach akumulatorków Li-Ion i Ni-MH w rozmiarach AA czy AAA. Może być stosowana w mieszkaniu, jak w mieście czy podczas wycieczki.

Dużą zaletą ładowarek z funkcją powerbank jest możliwość wyboru urządzeń, służących do ładowania wyłącznie akumulatorów niklowo-wodorkowych. Co to oznacza? Jeżeli zabieramy w podróż ładowarkę-powerbank wraz z kompletem ogniw Ni-MH wielokrotnego ładowania, to nie musimy martwić się ograniczeniami, wynikającymi z zakazów dotyczących wnoszenia na pokład samolotu baterii, akumulatorków czy zwykłych powerbanków zbudowanych z litu!

Wiemy, jak często zdarza nam się zapomnieć o ręcznej kontroli i monitorowaniu procesu ładowania. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku umieszczania ogniw w ładowarce GP. Ile razy zdarzyło się nam włożyć je odwrotnie? W tym miejscu ładowarka-powerbank GP również odkrywa swoje zalety! Urządzenia są wyposażone w ochronę przed odwróconą polaryzacją, przegrzaniem, ładowaniem uszkodzonych akumulatorów czy zwarciem albo zapętleniem wyjścia i wejścia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę powerbank GP?

Polski rynek obfituje w nowe rodzaje urządzeń do ładowania akumulatorów. Coraz częściej spotykamy również hybrydowe rozwiązania typu ładowarka-powerbank. Decydując się na zakup sprzętu, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę powerbank GP!

  • Rodzaj kompatybilnych ogniw – jak wspomnieliśmy wyżej, ładowarki GP z funkcją przenośnego magazynu energii, mogą ładować albo wykorzystywać jako źródło zasilania, zarówno akumulatory Li-Ion, jak i ogniwa Ni-MH (nie zawierające litu).
  • Metoda ładowania akumulatorków – w zależności od potrzeb możemy znaleźć urządzenia wyposażone w standardowy port USB do ładowania akumulatorów lub sprzętu mobilnego, jak również produkty ze stacją dokującą.
  • Sygnalizacja procesu – ważnym aspektem jest możliwość wzrokowej kontroli procesu ładowania akumulatorów. Użytkownicy mogą korzystać z migających diod LED ładowarek GP, jak również wbudowanych wyświetlaczy (dostępne w wybranych modelach).
  • Czas ładowania ładowarki GP powerbank – bardzo istotnym parametrem informującym użytkownika o wydajności jest czas ładowania. Producent często podaje zróżnicowane czasy dla różnych rodzajów akumulatorów oraz pojemności ogniw.
  • Zastosowane zabezpieczenia – zaawansowane mechanizmy zabezpieczające są niezbędne do bezpiecznego ładowania ogniw Li-Ion oraz Ni-MH. Ochrona przed odwrotną polaryzacją czy automatyczne przerwanie procesu ładowania to standard w ładowarkach GP.

Bez wątpienia dostępna w języku polskim instrukcja ładowarki GP powerbank to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. W przypadku dobrych sklepów internetowych z akumulatorami i sprzętem do ładowania instrukcja ładowarki jest często dostępna jako link w opisie produktu.

Gdzie mogę kupić ładowarkę GP z funkcją powerbank?

Opisywane w naszym artykule ładowarki z opcją ładowania urządzeń mobilnych są dostępne w dobrych sklepach internetowych. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić tego rodzaju sprzęt, to pamiętaj, że profesjonalna ładowarka GP powerbank jest dostępna w bogatej ofercie sklepu BTO!

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl