Praktyczna ładowarka XTAR VC2 do zastosowań domowych

ładowarka do domu xtra BTO

Przenośne konsole do gier, latarki LED, modele RC czy sprzęt audio to urządzenia, które warto zasilać akumulatorkami, zamiast tradycyjnych baterii. Dobrym rozwiązaniem do ładowania akumulatorów w zastosowaniach domowych jest praktyczna ładowarka XTAR VC2.

Przyjazne dla środowiska i domowego budżetu akumulatory litowo-jonowe stają się coraz popularniejsze. Ich wykorzystanie niweluje potrzebę kupowania zapasu jednorazowych baterii oraz ich późniejszej utylizacji. Pojemne akumulatorki Li-Ion umożliwiają skuteczne zastąpienie nieładowalnych ogniw w rozmiarach AA czy AAA. W artykule pokażemy, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jaka ładowarka do domu będzie najlepsza.

Ładowarka do domu – jak wybrać najlepszą?

Dobra ładowarka do domu to sprzęt, który umożliwia efektywne korzystanie z urządzeń akumulatorowych. Jak wybrać najlepszą? Kluczem do sukcesu jest wydajność procesu ładowania. Możliwość szybkiego uzupełnienia energii w dwóch ogniwach Li-Ion jednocześnie sprawia, że użytkownik nie musi długo czekać na ponowne uruchomienie pada do konsoli czy latarki LED. Istotnym aspektem jest także kompatybilność z szerokim spektrum akumulatorków.

Dlaczego XTAR VC2 to dobra ładowarka do domu?

W tytule wymieniliśmy jedno z urządzeń zdobywających rewelacyjne opinie wśród użytkowników domowych. Dlaczego XTAR VC2 to dobra ładowarka do domu?

  • Wyświetlacz LCD – sprzęt posiada wbudowany ekran, informujący użytkownika o najważniejszych parametrach procesu ładowania akumulatorów.
  • Szeroka kompatybilność – urządzenie jest kompatybilne z akumulatorkami 10440, 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 18350, 18490, 18500, 18650, 18700, 22650, 25500 i 26650.
  • Algorytm ładowania – sterowany mikroprocesorowo proces uzupełniania energii składa się z trzech etapów i przyczynia się do wydłużenia żywotności ogniw.
  • Zabezpieczenia – ładowarka do domu XTAR VC2 posiada szereg zabezpieczeń, chroniących przed odwrotną polaryzacją, a także zwarciem oraz przegrzaniem ogniw.
  • Funkcja testera i zasilacza – sprzęt jest wyposażony w funkcję testowania akumulatorów, a jednocześnie może być wykorzystany jako power bank.

Dodajmy, że urządzenie posiada również zaimplementowaną funkcję reaktywacji całkowicie rozładowanych akumulatorów litowo-jonowych.

Niezawodna ładowarka XTAR VC2 w zastosowaniach domowych

Jeżeli szukasz praktycznego sprzętu do ładowania akumulatorów w korzystnej cenie, to niezawodna ładowarka XTAR VC2 zaskoczy Cię mnogością funkcji w zastosowaniach domowych. Urządzenie znajdziesz w asortymencie sklepu z ładowarkami i akumulatorkami BTO Battery Trade Office.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl