Jaka latarka czołowa do biegania w nocy?

Jaka latarka czołowa do biegania w nocy BTO

Niezależnie czy planujesz przebiec zimowy ultramaraton, wziąć udział w Biegu Rzeźnika czy po prostu pobiegać wieczorem w gorzej oświetlonych miejscach – przyda Ci się dobra czołówka LED. W artykule opowiemy szerzej, jaka latarka czołowa do biegania w nocy będzie najlepsza!

Dobre oświetlenie to podstawa podczas nocnych treningów czy zawodów biegowych. Odpowiednio dobrana latarka czołowa LED do biegania w nocy nie tylko zapewni lepszą widoczność trasy. Sprawi również, że będziemy dobrze widoczni przez kierowców samochodów. To ważne, szczególnie jeśli nasze biegowe ścieżki wiodą przez nieoświetlone ulice czy pobocza. Praktyczna czołówka to sprzęt, który przyda się biegaczom także w codziennych czynnościach.

Latarka czołowa do biegania – jak wybrać najlepszą?

Wiesz już, że latarka czołowa do biegania to niezbędny ekwipunek sportowca – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Jak wybrać najlepszą? Poniżej najważniejsze cechy dobrej czołówki biegowej LED.

  1. Odporność na wodę – silne opady deszczu czy upadek do górskiego strumienia nie mogą narazić Cię na utratę oświetlenia. Wybierz latarkę czołową do biegania, spełniającą wymagania klasy szczelności IP67 lub IPX4, a najlepiej IPX8.
  2. Niska waga – ciężka czołówka LED używana podczas spacerów, wycieczek czy prac warsztatowych nie sprawdzi się w czasie biegu. Zwróć uwagę na lekkie i ultralekkie modele latarek czołowych oraz dobre dopasowanie taśm mocujących.
  3. Wydajny akumulator – pojemny pakiet ogniw i możliwość ładowania z powerbanku w trakcie biegu to bardzo istotne cechy dobrej czołówki biegowej. Alternatywą jest wybór latarki zasilanej bateryjnie i zakup zapasowego kompletu pojemnych baterii.
  4. Regulowana moc – dostępność ekonomicznego trybu świecenia oraz trybu maksymalnej mocy to kolejne wymagania, jakie stawiamy przed czołówkami LED do biegania. Najsilniejszy strumień światła przyda Ci się podczas opadów śniegu i gęstej mgły.
  5. Intuicyjna obsługa – podczas biegu musisz skupić się na bieganiu, a nie na obsłudze latarki czołowej. Przed zakupem sprawdź, czy sprzęt jest łatwy w obsłudze i umożliwia szybką zmianę trybów świecenia przy użyciu jednego przycisku.

Czasem latarka czołowa do biegania w nocy posiada pas na klatkę piersiową. Umożliwia on mocowanie czołówki poniżej linii wzroku, co zapobiega oślepianiu innych biegaczy w większej grupie.

Jaka powinna być czołówka do biegów ultra?

Miłośnicy ultramaratonów z pewnością są zainteresowani odpowiedzią na pytanie – jaka powinna być czołówka do biegów ultra? Jeżeli też należysz do grona zapalonych ultrabiegaczy, to zwróć uwagę przede wszystkim na dwie kwestie – wygodę użytkowania oraz pojemny akumulator. Pamiętaj też, że wielogodzinna rywalizacja na dystansie 100 czy 200 kilometrów może wymagać nie tylko ładowania czołówki w trakcie biegu, lecz również zabrania ze sobą zapasowej latarki czołowej.

Czołówka do biegania w nocy – kiedy warto ją mieć?

Wielu biegaczy uważa, że dodatkowe oświetlenie jest potrzebne wyłącznie podczas biegania na terenach pozamiejskich, w lesie, szczególnie w okresie zimowym. To błąd! Podczas długiego treningu biegowego czy maratonu górskiego nie wiesz, kiedy spotka Cię załamanie pogody czy gorsze warunki oświetleniowe w gęstym lesie. Czołówka może być też wymagana przez organizatorów biegów zaczynających się przed wschodem słońca lub w godzinach wieczornych.

Diametralnie latarka czołowa do biegania w nocy może nam się przydać w trakcie… Upalnego lata! Nocne bieganie może być doskonałym sposobem na zachowanie naszego harmonogramu treningowego w czasie, gdy temperatura w dzień nie sprzyja nawet leniwym spacerom. Z doświadczenia wiemy, że czołówki LED stają się z czasem podstawowym ekwipunkiem biegaczy kochających weekendowe wyjazdy za miasto czy nocne wycieczki w góry.

Gdzie można kupić dobrą latarkę czołową LED do biegania?

Zakup dobrej latarki czołowej LED do biegania to inwestycja, która daje nam gwarancję bezpieczeństwa i odpowiedniej widoczności podczas biegów w słabych warunkach oświetleniowych. W jej zakupie z pewnością pomogą Ci nasze wskazówki. Jeżeli masz dodatkowe pytania i szukasz sklepu z szerokim asortymentem czołówek biegowych, to zapoznaj się z bogatą ofertą BTO – Battery Trade Office.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl