Powerbank – niezbędny ekwipunek w miejskiej dżungli!

Powerbank – niezbędny ekwipunek w miejskiej dżungli

Deszcz stuka o szyby samochodów, zaparkowanych pośród niedoświetlonych uliczek. Czuć przejmujący chłód, potęgowany przez arktyczny wiatr. Ludzie już nawet nie próbują walczyć. Tylko pierwotny ogień pozwala im mieć nadzieję…

Awaria zasilania w mieście trwa już kolejny tydzień, jednak Ty jesteś jednym z niewielu, którzy nieprzerwanie realizują swoje zdania. To nie dzięki supermocom. To nie dzięki naprzyrodzonym zdolnościom. To nie dzięki członkostwu w tajnej organizacji chroniącej świat przed złem nieznanym…

Masz w ręku tajemny artefakt, prawdziwy oręż miejskiego wojownika, niedościgniony owoc dziesiątek lat pracy najzdolniejszych naukowców, inżynierów i filozofów. Tak, to właśnie on, mały, poręczny, pojemny i wydajny powerbank. On pomaga Ci ratować świat przed zagładą!

Wróćmy jednak do rzeczywistości. 😉

Do czego przyda Ci się powerbank?

Większość nowoczesnych powerbanków posiada kilka wyjść w standardach USB-A oraz USB-C, oferując zazwyczaj łączną wydajność prądową na poziomie od 1,5 A do 4,5 A – w zależności od modelu banku energii oraz napięcia podłączonych do niego urządzeń.

Warto podkreślić, że dobry powerbank posiada często kilka wyjść do ładowania urządzeń wyposażonych w port USB typu A lub typu C. Dzięki temu zyskujesz możliwość jednoczesnego ładowania smartfona, tableta, a nawet baterii laptopa.

Korzystając z powerbanku, możesz z powodzeniem naładować dowolne urządzenie akumulatorowe wyposażone w interfejs USB lub kabel ładowania z odpowiednim wtykiem. Do takiego sprzętu zaliczamy m.in.: słuchawki bezprzewodowe Bluetooth, głośnik Bluetooth, smartwatch, czytnik e-book, przenośne klawiatury i myszki, a nawet oświetlenie rowerowe.

Wybieramy dobry powerbank!

Wybór powerbanku musisz poprzedzić określeniem Twoich potrzeb. Pomogą Ci w tym nasze wskazówki, dzięki którym lepiej zrozumiesz najważniejsze parametry przenośnych banków energii.

  • Pojemność – jeżeli waga urządzenia nie jest dla Ciebie istotna i nie zamierzasz zabierać ze sobą powerbanku w podróż samolotem, to zasada jest prosta – im więcej, tym lepiej. Pojemność jest określana w miliamperogodzinach – mAh.
  • Wydajność – w zależności od modelu i producenta, może ona opisywać sumaryczną wydajność prądową wszystkich portów albo wydajność pojedynczego portu. Zazwyczaj wynosi 1-2 ampery.
  • Moc ładowania – w zasadzie jest to iloczyn prądu i napięcia oferowanego przez powerbank. Tutaj również zasada jest prosta – im wyższa moc, tym lepiej. Powerbanki o mocy 65 W pozwalają m.in. na ładowanie baterii laptopa.
  • Rodzaj ogniw – najczęściej spotykamy ogniwa Li-Ion (tanie, niska podatność na samorozładowanie) oraz Li-Poly (droższe, podatne na rozładowanie, zapewniają jednak krótszy czas ładowania).
  • Żywotność – niedoceniany przez wielu użytkowników parametr, określający liczbę cykli ładowania, do której powerbank powinien zachować swoją wydajność fabryczną. Zazwyczaj liczba ta oscyluje na poziomie ok. 500 cykli ładowania.

Jeżeli planujesz zabrać ze sobą power bank do samolotu, to koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym artykuł i sprawdź ograniczenia obowiązujące podczas podróży.

Co jeszcze warto mieć przy sobie?

Porządny powerbank to nie wszystko, co warto mieć przy sobie podczas życia w mieście. Okazuje się, że nie tylko na łonie natury przyda Ci się również dobra latarka ledowa. Energooszczędne, wydajne, lekkie i poręczne latarki LED są nieodzownym ekwipunkiem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Gdy dni są krótsze, z dobrym oświetleniem w kieszeni możesz bez wahania wyruszyć na spacer do parku albo śródmiejskiego lasu, gdy zapadnie zmrok.

Twój sprzęt zawsze pełen energii z ofertą sklepu BTO!

Wiesz już, że bez dobrego banku energii nie warto wychodzić z domu! Zadajesz sobie z pewnością pytanie – gdzie kupić pojemny i niezawodny power bank? Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy powerbanków, to skorzystaj z naszej oferty! W asortymencie sklepu internetowego BTO znajdziesz również szeroki wybór latarek LED, akumulatorków oraz ładowarek USB w korzystnych cenach.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl