Dlaczego nie można ładować ogniw litowych zwykłym zasilaczem?

dla-czego-nie-mozna-ladowac-ogniw-litowych-zwyklym-zasilaczem

Użycie nieprawidłowej ładowarki do ładowania ogniw to jeden z najczęstszych błędów użytkowników pakietów akumulatorów. Dlaczego nie można ładować ogniw litowych zwykłym zasilaczem? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Na czym polega prawidłowa eksploatacja i ładowanie ogniw litowych?

Początkujący użytkownicy często nie wiedzą, na czym polega prawidłowa eksploatacja i ładowanie ogniw litowych. Należy pamiętać, że tego rodzaju akumulatory są podatne na głębokie rozładowanie oraz przeładowanie – może to prowadzić do ich uszkodzenia. Wskutek nieprawidłowego użytkowania elektrody wewnątrz ogniwa mogą pokryć się warstwą litu, co prowadzi do zwarcia i zniszczenia. Właśnie dlatego warto używać odpowiedniej ładowarki!

Dlaczego potrzebna jest dedykowana ładowarka do akumulatorów litowych?

Jak wspomnieliśmy, ładowanie ogniw litowych wymaga stosowania odpowiednich zabezpieczeń przed nadmiernym przeładowaniem akumulatorka. Dlaczego jeszcze potrzebna jest dedykowana ładowarka do akumulatorów litowych? Układy elektroniczne profesjonalnej ładowarki stale monitorują prąd i napięcie, a także temperaturę. Zapobiegają przegrzaniu ogniwa, które może skutkować zapłonem i wybuchem pakietu.

Zwykłe zasilacze nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń! Pamiętaj o tym i zobacz również, jakie są zasady bezpiecznego użytkowania akumulatora. Ich stosowanie sprawi, że zakupione w naszym sklepie internetowym ogniwa posłużą Ci przez długi czas.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl