Dlaczego nie należy rozmontowywać akumulatorka?

dlaczego nie należy rozmontowywać akumulatorka

Uszkodzenia mechaniczne czy samodzielny demontaż akumulatora Li-Ion mogą prowadzić do pożaru lub wybuchu ogniwa. W dzisiejszym wpisie opowiadamy, dlaczego nie należy rozmontowywać akumulatorka. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego samodzielny demontaż akumulatorka jest niebezpieczny?

Początkujący majsterkowicze często nie wiedzą, dlaczego samodzielny demontaż akumulatorka jest niebezpieczny. Własnoręczne rozmontowanie akumulatora niesie za sobą ryzyko wywołania zwarcia pomiędzy biegunami, powstanie zwarcia wewnętrznego lub wycieku elektrolitu. W wielu sytuacjach dochodzi do tzw. termorunway, czyli szybkiego nagrzania wnętrza ogniwa będącego reakcją egzotermiczną, której właściwie nie ma możliwości zatrzymać w warunkach domowych a która kończy się pożarem ogniwa.

Czym grozi samodzielny demontaż akumulatora Li-Ion?

Wiesz już, czym grozi samodzielny demontaż akumulatora Li-Ion. Rozebranie akumulatorka czy jego przebicie lub innego rodzaju uszkodzenie mechaniczne niesie za sobą ryzyko obrażeń ciała i powstania oparzeń na skórze, uszkodzenie narządu wzroku oraz spowodować duże straty materialne.

Jeżeli wykorzystujesz akumulatorki w codziennej pracy, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, gdzie omawiamy prawidłowe przechowywanie akumulatorów.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl