Jaki akumulator Li-ION wybrać do zasilania takich urządzeń, jak np. latarki?

jaki akumulator wybrać do zasilania

Jaki akumulator będzie najlepszy?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele latarek wykorzystujących nowoczesne, efektywne, źródła światła oraz akumulatory Li-ION, jako źródło zasilania. Jaki akumulator wybrać?

Akumulatory Li-ION stosowane najczyściej do tego typu aplikacji mają rozmiar 18650, 18500, 18350, 14500. Ogniwa w tych rozmiarach występują na rynku bardzo często w wersji „przemysłowej” lub „konsumenckiej”.

Czym się różnią obie wersje?

Akumulator w wersji „przemysłowej” jest ogniwem przeznaczonym do wykonania z niego większego pakietu akumulatorów, który będzie dopiero wyposażany w elektroniczny układ zabezpieczający zarówno jego, jak i użytkownika przed sytuacją krytyczną i jej skutkami. Układy tego typu natywne są PCM lub BMS w zależności od stopnia zaawansowania.

Sam akumulator „przemysłowy” nie posiada żadnych zabezpieczeń i już jedno jego użycie może go zniszczyć oraz spowodować niebezpieczne sytuacje.

Uwaga: Układy PCM i BMS są układami bezpieczeństwa.

Podczas poprawnej pracy np. latarki i ładowarki „czuwają w cieniu”.

Zatem to zasilane urządzenie, nie układ ma przerwać pracę przed osiągnięciem przez akumulator dolnej wartości napięcia i to ładowarka na dbać o prawidłowe naładowanie akumulatora.

Dopiero w przypadku awarii któregoś z tych urządzeń, mają ingerować wspomniane układy.

Akumulator może spotkać wiele krytycznych sytuacji, o których możesz przeczytać tutaj.

Zatem, jaki akumulator Li-ION do np. latarki?

Odpowiedź nasuwa się sama. Zdecydowanie w układem PCM, zwany potocznie „konsumenckim”.

Dodatkowo powinien to być akumulator, który wykonany jest z najwyższą starannością, zapewniający wysoką jakość.

Od kilku lat jesteśmy oficjalnym dystrybutorem produktów marki KEEPPOWER dostarczającej akumulatory Li-ION wyposażone w układ PCM i niededykowane do np. latarek.

KEEPPOWER do produkcji swoich akumulatorów wykorzystuje ogniwa uznanych producentów ogniw 18650 takich jak: SANYO, PANASONIC, SAMSUNG, LG, SANYO/MURATA.

Nadążając za wymaganiami rynku i zwiększonym zapotrzebowaniem na prąd nowych aplikacji, KEEPPOWER rozwinął swoja ofertę o akumulatory z PCM, mające podwyższoną wydajność prądową do 15A.

Dobrego akumulatora Li-ION nie można wyprodukować tanio i cena nie czyni cudów w tym przypadku.

Na rynku bez trudu można również natknąć się na akumulatory Li-ION w rozmiarze 18650 o pojemności opisanej jako 8800mA! Najlepsi z producentów akumulatorów Li-ION oferują ogniwa o maksymalnej pojemności około 3500mA. Czyżby zatem ktoś dokonał przełomu w technologii?!

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam na razie czytelnikowi tego tekstu.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl