Dlaczego nie uznajemy reklamacji na ogniwa niezabezpieczone?

dlaczego-nie-uznajemy-reklamacji-na-ogniwa-niezabezpieczone

Ogniwa niezabezpieczone.

Zastosowanie akumulatorów nieposiadających zabezpieczeń PCM czy BMS w amatorskich konstrukcjach niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Ewentualne uszkodzenia nie są objęte gwarancją. Dlaczego nie uznajemy reklamacji na ogniwa niezabezpieczone?

Niezabezpieczone ogniwa Li-Ion a akumulatory z PCM lub BMS

Akumulatory litowo-jonowe przeznaczone na rynek konsumencki są zwykle o 4-5 mm dłuższe od ich przemysłowych odpowiedników. Różnica wynika z zastosowania wbudowanego układu PCM lub BMS, zabezpieczającego ogniwo przed przeładowaniem czy nadmiernym rozładowaniem.

Dowiedz się więcej o sytuacjach krytycznych dla akumulatora Li-Ion.

Gwarancja i reklamacja niezabezpieczonych ogniw Li-Ion

Ze względu na duże ryzyko uszkodzenia i brak zabezpieczeń przed szybkim zużyciem, pakiety akumulatorów bez BMS lub PCM oraz niezabezpieczone ogniwa Li-Ion nie podlegają gwarancji i reklamacji. Właśnie dlatego zalecamy zakup wyłącznie profesjonalnych ogniw litowo-jonowych z układami zabezpieczającymi. Akumulatory z zabezpieczeniem PCM znajdziesz w ofercie sklepu internetowego BTO.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl