Profesjonalne ładowarki XTAR – przegląd rozwiązań

ladowarki-xtar

Bezpieczne i szybkie ładowanie ogniw litowo-jonowych oraz niklowo-wodorkowych wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń do ładowania. Przykładem takich produktów są profesjonalne ładowarki XTAR do akumulatorów Li-Ion oraz akumulatorków Ni-MH.

Wysokiej klasy ładowarka XTAR to sprzęt wyposażony w szereg praktycznych funkcji podnoszących bezpieczeństwo oraz wydajność procesu ładowania. W dzisiejszym artykule przedstawimy przegląd najpopularniejszych rozwiązań tej marki.

 • Kompaktowe ładowarki akumulatorów cylindrycznych XTAR MC1.
 • Nowoczesne ładowarki dwukanałowe XTAR VC2 i MC2.
 • Ładowarki XTAR VC4 do akumulatorków Li-Ion i Ni-MH.
 • Czterokanałowe ładowarki XTAR VC4S do ogniw litowo-jonowych.
 • Wysokiej klasy ładowarkę czterokanałową XTAR VP4 Plus DRAGON.

W zależności od modelu sprzęt jest wyposażony w kontrolki LED informujące o stanie naładowania albo wyświetlacz LCD. Specjalne algorytmy sterujące procesem ładowania dbają o żywotność ogniw. Wszystkie urządzenia są objęte 24-miesięczną gwarancją.

Miniaturowa ładowarka akumulatorów cylindrycznych Li-Ion XTAR MC1

Na początek miniaturowa ładowarka akumulatorów cylindrycznych Li-Ion XTAR MC1. Sprzęt jest dedykowany do ładowania pojedynczego akumulatorka litowo-jonowego typu 18650, 20700, 21700 czy 26650. Mimo niewielkich rozmiarów producent zadbał o zastosowanie trzystopniowego procesu ładowania TC/CC/CV sterowanego mikroprocesorem.

Sprzęt zapewnia prąd ładowania CC na poziomie 500 mA i posiada zabezpieczenia termiczne, zwarciowe oraz ochronę przed odwrotnym włożeniem ogniwa. Ładowarka na jeden akumulator Li-Ion XTAR MC1 została wyposażona w praktyczne gniazdo micro USB. Producent zaimplementował również możliwość ładowania całkowicie rozładowanych ogniw.

Na czym polega trzystopniowy proces ładowania w ładowarkach XTAR?

Innowacyjne ładowarki XTAR gwarantują bezpieczny, trzystopniowy proces ładowania TC/CC/CV. Na czym on polega?

 1. Etap TC – w tej fazie następuje kontrola i ewentualna reaktywacja ogniwa, jeżeli jego napięcie spadło poniżej poziomu 2,9 V.
 2. Etap CC – po wstępnej reaktywacji rozpoczyna się proces ładowania akumulatora prądem stałym DC z zakresu 50-500 mA.
 3. Etap CV – ostatni etap to ładowanie prądem malejącym do momentu, aż akumulatorek osiągnie napięcie 4,2 V.

Po ukończeniu etapu CV proces ładowania jest automatycznie przerywany. Specjalny algorytm pozwala na uratowanie całkowicie rozładowanych akumulatorów.

Praktyczne ładowarki XTAR VC2 do akumulatorów Li-Ion

Kolejnymi produktami, na które warto zwrócić uwagę, są praktyczne ładowarki XTAR VC2 do akumulatorów Li-Ion. Dwukanałowe urządzenie zostało wyposażone w duży, czytelny wyświetlacz LCD, który informuje o najważniejszych parametrach wymienionych poniżej.

 • Aktualny prąd ładowania akumulatora.
 • Bieżące napięcie ładowania akumulatorka.
 • Pojemność ładowanego ogniwa Li-Ion.

Podobnie, jak większość produktów marki XTAR ładowarka posiada zaimplementowany trzystopniowy algorytm ładowania ogniw. Jest kompatybilna z akumulatorami: 10440, 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 18350, 18490, 18500, 18650, 18700, 22650, 25500 i 26650.

Dwukanałowa ładowarka XTAR MC2 w korzystnej cenie

Zbliżonym do VC2 modelem jest dwukanałowa ładowarka XTAR MC2. Ze względu na brak rozbudowanych funkcji oraz wyświetlacza LCD, można ją znaleźć w bardzo korzystnej cenie. Umożliwia ładowanie akumulatorów Li-Ion – również niezabezpieczonych – o długości do 70 mm. Za bezpieczeństwo ładowania ogniw odpowiada trzystopniowy proces TC/CC/CV.

Czterokanałowe ładowarki XTAR VC4 i VC4S do akumulatorków Li-Ion i Ni-MH

Osoby regularnie korzystające z wielu ogniw do wielokrotnego ładowania z pewnością będą zainteresowane funkcjami, jakie oferują czterokanałowe ładowarki XTAR VC4 i VC4S do akumulatorków Li-Ion i Ni-MH. Produkty umożliwiają bezpieczne i szybkie ładowanie czterech akumulatorów niklowo-wodorkowych lub litowo-jonowych jednocześnie.

Ładowarka XTAR VC4

Kompaktowa ładowarka XTAR VC4 umożliwia ładowanie ogniw prądem maksymalnym na poziomie 1 A. Port zasilania to gniazdo micro USB o napięciu 5 V oraz natężeniu 2,1 A. Sprzęt pozwala na wydajne ładowanie akumulatorów Li-Ion, Ni-MH oraz Ni-CD.

Ładowarka XTAR VC4S

Droższy odpowiednik modelu VC4, czyli ładowarka XTAR VC4S charakteryzuje się wyższym prądem wejściowym 3 A oraz większym maksymalnym prądem ładowania wynoszącym 3 A. Podobnie jak VC4 obsługuje trzystopniowy proces ładowania sterowany mikroprocesorem.

Niezawodna ładowarka czterokanałowa XTAR VP4 Plus DRAGON

Produktem dedykowanym dla najbardziej wymagających użytkowników jest niezawodna ładowarka czterokanałowa XTAR VP4 Plus DRAGON. Sprzęt umożliwia zarówno ładowanie ogniw Li-Ion, jak i całych pakietów oraz posiada wbudowaną funkcję multimetru. Praktyczny wyświetlacz LCD informuje o najważniejszych parametrach pracy.

XTAR VP4 Plus Dragon
 • Prądzie ładowania akumulatora.
 • Stanie ładowanego ogniwa.
 • Pojemności ogniwa w procentach.
 • Rodzaju akumulatorka.
 • Wykorzystaniu kanałów.

Ekran pozwala także na monitorowanie aktualnego napięcia akumulatora czy stanu naładowania ogniw. Ładowarka VP4+ Dragon XTAR posiada ponadto zaimplementowaną funkcję 0 V Reaktywacja. Wspomniany mechanizm umożliwia reaktywowanie całkowicie rozładowanych ogniw – o ile będzie to bezpieczne.

BTO Battery Trade Office – sklep z ładowarkami w rewelacyjnych cenach

Marka XTAR to ceniony w branży dostawca wysokiej klasy ładowarek Li-Ion, a także akumulatorów oraz latarek. Innowacyjne wyroby producenta są obecne w ponad 120 krajach na całym świecie. Warto wspomnieć, że sprzęt oferowany przez chińskiego dostawcę posiada niezbędną na rynku europejskim certyfikację CE oraz certyfikaty UL, FCC i RoHS.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy sprzętu do ładowania akumulatorów Li-Ion oraz Ni-MH marki XTAR, to zapoznaj się z ofertą BTO Battery Trade Office! Sklep z ładowarkami w rewelacyjnych cenach umożliwia zamówienie niezbędnego sprzętu bez wychodzenia z domu i skorzystanie ze wsparcia profesjonalnych konsultantów przez cały dzień.

Jeśli masz pytania dotyczące baterii, akumulatorów, pakietów, napisz do nas wiadomość, lub skontaktuj się z nami przez nasz profil na Facebooku.

Pełną gamę naszych produktów znajdziesz na bto.pl